نسخه چاپي  ارسال به دوست

عزم جدی جهاد کشاورزی استان تهران برای افزایش تولید گوشت مرغ/احداث مگافارم های پرورش مرغ در استان تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از عزم جدی و تلاش جهادی برای افزایش تولید گوشت مرغ در سطح استان خبر داد و افزود: یکی از سیاست های سازمان برای تحقق این هدف ،احداث مگافارم های پرورش مرغ در استان تهران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایوب فصاحت رئیس سازمان در جلسه رصد و پاش نهاده های کشاورزی که با حضور معاونان و مدیران تولیدات گیاهی و دامی استان به بررسی مسائل و مشکلات این دو حوزه و نقش بسیج در این زمینه پرداخت.

وی با اشاره به تلاش همه جانبه برای تامین گوشت مرغ از اسفندماه سال گذشته اظهار داشت: صنعت مرغداری ما در یکسال اخیر با سیاست اشباع بازار پیش رفت؛ درحالیکه استان تهران علاوه بر تامین نیاز خانوار، مصارف صنعتی کل کشور را نیز تامین می کرد.

فصاحت با تاکید بر نظارت هرچه دقیق تر بر روند توزیع از مبدا تا بازار عمده افزود: از سوی جهاد کشاورزی، دامپزشکی و دستگاه های مرتبط و نیز با بهره گیری از ظرفیت بسیج اکیپ هایی را برای کنترل بازار درسطح عمده فعال کردیم که رصد و پایش دقیق را برعهده دارند و درسطح حرده فروشی نیز این وظیفه برعهده تعزیرات و اداره صمت است.

وی از عزم جدی برای افزایش 10 تا 15 درصدی تولید مرغ استان تهران تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: برای رسیدن به این هدف، احداث مگافارم های پرورش مرغ را در دست بررسی داریم که بالغ بر 500هزار مرغ گوشتی در هریک از این واحدها پرورش خواهد یافت.

 

مسائل موجود در حوزه نهاده های دامی، سموم کشاورزی و سایر نهاده های بخش کشاورزی از جمله کود در این جلسه بررسی شد.

 

 

تعداد نمایش خبر:109

تاریخ درج خبر:شنبه ٢٦ تير ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: