نسخه چاپي  ارسال به دوست

پاکدشت، بزرگترین تولیدکننده دو گل شاخه بریده آنتوریوم و ارکیده در کشور

مدیر جهاد کشاورزی پاکدشت با بیان اینکه پاکدشت از نظر سطح زیر کشت و تولید گل و گیاه رتبه نخست استانی و کشوری را دارد، افزود: شهرستان پاکدشت در تولید و کیفیت ۲ گل شاخه بریده «آنتوریوم» و «ارکیده» نیز مقام اول را در کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، حسن دالوند با اشاره به این که پاکدشت ۸۱ درصد سطح زیر کشت گل و گیاه استان تهران را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: سطح زیر کشت گل و گیاه گلخانه‌ای در استان تهران هزار و ۳۱۰ هکتار است که سهم پاکدشت در این بخش هزار و ۵۷ هکتار، معادل ۸۱ درصد استان است.

وی افزود: از مجموع هزار و ۱۲۵ هکتار کشت گلخانه‌ای (گل و گیاه، سبزی و صیفی) هزار و ۵۷ هکتار در بخش گل‌های گلخانه‌ای، ۶۸ هکتار در فضای باز و ۲۸۳ هکتار سبزی و صیفی‌جات است که توسط هزار و ۵۷۰ بهره‌بردار کشت می‌شود.

به گفته دالوند، میزان تولید گل و گیاه گلخانه‌ای سالانه در پاکدشت هزار و ۱۷۴ میلیون شاخه گل و ۹۳ میلیون گلدان تزئینی و سهم پاکدشت از این میزان هزار و ۸۹ میلیون شاخه گل گلخانه‌ای و ۶۲ میلیون گلدان تزئینی است که ۹۱ درصد میزان تولید گل و گیاه را در استان شامل می شود.

وی با بیان اینکه پاکدشت از نظر سطح زیر کشت و تولید گل و گیاه رتبه نخست استانی و کشوری را دارد، افزود: شهرستان پاکدشت در تولید و کیفیت ۲ گل شاخه بریده «آنتوریوم» و «ارکیده» نیز مقام اول را در کشور دارد.

دالوند به قدمت ۸۱ ساله گل کاری شهرستان پاکدشت اشاره کرد و افزود: از سال ۱۳۱۹ گل کاری در شهرستان انجام می‌شده و برای اولین بار واردات و کشت آنتوریوم در کشور سال ۵۶ توسط آقایان زعیم و خادم صورت گرفته و برای نخستی بار روش کشت هیدروپونیک در سال ۶۱ در پاکدشت انجام شده است.

وی از صادرات انواع گل به کشورهای عراق، عمان، ارمنستان، باکو و روسیه خبر داد وافزود: بیش از ۱۰۰ نوع از انواع گل و گیاه زینتی (گل‌های شاخه بریده، گیاهان آپارتمانی، برگزاری ای و دریچه ای) شامل آنتوریوم، السترومریا، ژربرا، میخک، داوودی، لیسیانتوس، رز، ارکیده، لیلیوم، بگونیا، مریم، سیکلامن، فوشیا، امپنشن، بنت القنسول و لاله تولید و صادر می‌شود.

 

تعداد نمایش خبر:48

تاریخ درج خبر:يکشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: