نسخه چاپي  ارسال به دوست

۷ طرح کشاورزی در ورامین افتتاح شد

همزمان با هفته جهاد کشاورزی و با حضور ویدئو کنفرانسی استاندار تهران، ۷ طرح کشاورزی در ورامین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران،  فرماندار شهرستان ورامین در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: ۷۰ درصد از اقتصاد ورامین بر پایه کشاورزی است و تلاشگران این عرصه، غذای بیش از شش میلیون نفر از ساکنان استان تهران را تأمین می‌کند.

حسین کاغذلو افزود: ورامین با داشتن ۳۰۰ هزار رأس دام سبک و ۱۰۰ هزار رأی دام سبک، ۴۰ درصد گوشت مورد نیاز استان ۱۴ میلیون نفری تهران را تأمین می‌کند ضمن این که ۳۰ درصد از شیر مورد نیاز استان تهران نیز در این شهرستان تولید می‌شود که با جمعیت ۱۰ استان کشور برابری می‌کند.

وی تصریح کرد: ورامین از بیش از ۶۰۰ هکتار اراضی گلخانه‌ای برخوردار است و در چشم‌انداز ۱۴۰۰، صد هکتار دیگر به اراضی گلخانه‌ای ورامین افزوده می‌شود.

وی اظهار داشت: بیش از ۱۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ورامین به شیوه نوین آبیاری می‌شود که ۱۴ هزار هکتار آن در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

وی افزود: شهرستان ورامین با دارا بودن بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت، قطب مهم تولید محصولات باغی و زراعی است که به دلیل محدودیت‌های منابع آبی، نمی‌توان به طور کامل از این ظرفیت استفاده کرد و سالانه ۳۸ هزار هکتار از این اراضی زیر کشت محصولات مختلف می‌رود.

کاغذلو با اشاره به افتتاح ۷ طرح کشاورزی در شهرستان ورامین گفت: این هفت طرح با اعتباری بالغ بر ۲۴۱ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و خصوص در قالب احداث گلخانه، آبیاری نوین کشاورزی و پرورش بوقلمون اجرا شده است.

فرماندار ورامین اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، برای ۱۳۶ نفر شغل ایجاد شده است.

 

تعداد نمایش خبر:123

تاریخ درج خبر:پنج شنبه ٢٧ خرداد ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: