نسخه چاپي  ارسال به دوست

تعیین تکلیف اراضی کشاورزی قلعه نو برای صدور اسناد مالکیت

مدیرجهادکشاورزی ری گفت: درحال حاضر ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی قلعه نو تعیین تکلیف شده و الباقی ۱۶۴ هکتار نیز درحال بررسی است.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، جلسه بررسی و تعیین تکلیف اسناد بیع الشرط کشاورزان پلاک ثبتی ۱۵۵ اصلی موسوم به قلعه نو با حضور برادری مدیرجهادکشاورزی ری، مبارکشاهی رئیس اداره ساماندهی اراضی جهادکشاورزی استان تهران و رئیس اداره اراضی شهرستان ری و نماینده اداره ثبت اسناد کهریزک و جمعی از معتمدین و کشاورزان در سالن جلسات مدیریت برگزار شد.
برادری در حاشیه این جلسه گفت:
پلاک اصلی ۱۵۵ قلعه نو  ۵۶۴ هکتار بوده که درحال حاضر ۴۰۰ هکتار آن تعیین تکلیف شده و الباقی ۱۶۴ هکتار نیز درحال بررسی است.
وی ادامه داد: برای صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی بهره برداران ابتدا اختلافات موجود در محدوده اراضی مورد بهره‌برداری اشخاص و دولت حل و فصل و حدود اراضی ملی و غیر ملی تصویب می شود ، پس از اجرای مقررات ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارسال مصوبه و نقشه حدنگار مورد تایید کمیسیون رفع تداخلات اداره ثبت اسناد و املاک بر اساس مصوبه و نقشه مذکور نسبت به اصلاح سوابق ثبتی و اسناد مالکیت پلاک مورد نظر و تثبیت حدود اراضی ملی و غیر ملی مطابق مستندات مربوطه اقدام می‌ شود.
گفتنی است بیع شرط یعنی شرط شود که اگر فروشنده تا مدت معینی ثمن دریافتی را به خریدار مسترد نماید حق فسخ معامله را داشته باشد.
____

 

تعداد نمایش خبر:43

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ١٥ ارديبهشت ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: