نسخه چاپي  ارسال به دوست

ورود به حوزه های جدید فعالیت در شبکه تعاون روستایی گام مهمی در اشتغال و رسوب سرمایه و توسعه بازار کار است

مدیر تعاون روستایی استان تهران در سفر به شهرستان پاکدشت بر ورود به حوزه های جدید فعالیت در شبکه نظیر تکثیر ماهیان زینتی را گام مهمی در پررنگ تر نمودن نقش تعاونیها در اشتغال و رسوب سرمایه و توسعه بازار کار تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، سلگی مدیر سازمان تعاون روستایی استان در سفر به شهرستان پاکدشت با مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شبکه تحت پوشش و جمعی از تولیدکنندگان دیدار و جلسات راهبردی برگزار کرد.
در این سفر ضمن بازدید میدانی از شهرستان و بررسی پتانسیل های و امکانات ، کاستی ها، موانع و مشکلات، بسترها و زیر ساختهای موجود و مغفول مانده، چشم اتداز پیش رو، پتانسیلهای بالفعل و چگونگی تحقق و عملیاتی نمودن توانمندیهای بالقوه و ... بررسی و بر این مبنا و معیار عملکرد و وضعیت موجود اداره شهرستان ارزیابی شد.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان در راستای تعامل سازنده، تبادل آرا و هم اندیشی راهبرد طرح ها و خدمات سازمان به جامعه هدف در چارچوب سیاست های وزارت در نشست تخصصی با مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاکدشت مواردی همچون توزیع نهاده کود شیمیایی، راه اندازی روستا بازارها، راهکارهای هم افزایی توانمندی ها و بسترهای موجود در عرصه تقویت ساختار فعلی و به منصه ظهور درآمدن پتانسیل های بالقوه مورد بحث و بررسی قرار دادند.
سلگی پس از گزارش مدیران شبکه تحت پوشش ( اتحادیه ، شرکتهای تعاونی و ...) با اشاره به لزوم جلسات کارشناسی همراه با تبیین سیاست های راهبردی سازمان گفت: در زمینه وضعیت زنبورداری و تولید عسل و فرآورده های آن به نظر میرسد لزوم فعال سازی اتحادیه زنبورداران و تعامل بیشتر با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در راستای بهره مندی از موقعیتهای زراعی و باغی همچون مزارع کلزا و استقرار کندوهای عسل در بازه زمانی مشخص و همچنین عرضه با برند ویژه میتواند نقش چشمگیری در توسعه این صنعت وابسته به کشاورزی داشته باشد.
وی افزود: با آمایش های صورت پذیرفته در سفرهای درون استانی به شهرستانها کمبود جایگاه عرضه مستقیم دام به ویژه دام سبک مشهود است که لزوم پیگیریهای تخصصی و تعامل بیشتری با دستگاههای ذیربط را در جهت ارائه این خدمت به اعضاء و کشاورزان می طلبد.
وی به کلیه تشکلهای حاضر  توصیه کرد در راستای احصا توانمندیها و به اشتراک گذاشتن آنها در جهت بهبود و حرکت رو به رشد تعاونیها جلسات هم اندیشی توام با تعامل درون شبکه ای و با دعوت از مسئولین ذیربط در چارچوب شورای هماهنگی شهرستان برگزار شود که به یقین نتایج مثبت و ملموسی در توسعه و بهره وری بیشتر خواهد داشت.
سلگی در ادامه افزود: لزوم نو آوری در عرصه خدمات توسط تعاونیها با توجه به پیشرفتهای کنونی، توجه ویژه به تعاونی زنان بعنوان بخش مهمی از جامعه تولید و ایجاد برند ویژه برای تولیدات آنها و نیز همکاری همه شبکه در اجرای طرح ها نظیر طرح تعاونی سبزیکاران  مورد انتظار است.
در پایان جلسه از سرکار خانم کردبچه که در سال زراعی ۹۹-۹۸ بعنوان کار آفرین برتر از مجموعه تولید کنندگان بخش کشاورزی استان معرفی شد. توسط مدیریت تعاون روستایی استان با اهداء لوح و هدیه تقدیر شد.
هم چنین سلگی به اتفاق هیئت همراه در جهت پایش وضعیت شبکه و رصد پتانسیلهای شهرستان از مراکز فروشگاهی ، خدماتی، انبارهای جی تو ، تاسیسات و ... شرکت تعاونی روستایی کاوه و از امکانات و زمین زراعی تعاونی سبزیکاران شهرستان که پتانسیل خوبی به لحاظ موقعیت و امکانات در دسترس دارد بازدید کرد و با تاکید بر مشارکت با اولویت سایر تعاونیها شهرستان در اجرای طرح فرآوری و تولید سبزی توسط تعاونی  مساعدتهای سازمان را در اجرای طرح در چارچوب اختیارات قطعی دانست.
وی در ادامه ضمن بازدید از مرکز تکثیر ماهیان زینتی شرکت تعاونی ماهیان زینتی شهرستان ورود به حوزه های جدید فعالیت در شبکه نظیر تکثیر ماهیان زینتی را گام مهمی در پررنگ تر نمودن نقش تعاونیها در اشتغال و رسوب سرمایه و توسعه بازار کار دانست و بر لزوم بازاریابی و عرضه مستقیم با قیمت و کیفیت مناسب در شناساندن این ظرفیت به جامعه هدف اشاره و بررسی حضور در روستا بازارها را نیز در این راستا خواستار شد.

 

تعداد نمایش خبر:37

تاریخ درج خبر:شنبه ٩ اسفند ١٣٩٩

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: