نسخه چاپي  ارسال به دوست

توزیع روزانه ۷۵۰ تن گوشت مرغ در مبادی توزیع/کنترل دو گلوگاه اصلی عرضه مرغ از مرغداری ها و خروج از کشتارگاه ها

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از کنترل دو گلوگاه اصلی عرضه مرغ از مرغداری ها و خروج از کشتارگاه ها با هدف تنظیم بازار گوشت مرغ پایتخت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایوب فصاحت روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل جهادکشاورزی استان تهران اظهار کرد: تهیه و تامین مرغ و تخم مرغ تا مرحله عمده از وظایف وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شود که در این راستا و طی ۱۰ روز پیش مشکلی در تامین تخم مرغ داشتیم که در جلسه ای با حضور مرغداران استان این مشکل حل شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به عرضه گوشت مرغ نیز اشاره کرد و گفت: شیوه نامه عرضه مرغ در وزارت جهاد تهیه و توسط استاندار ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: در این خصوص طی پنج روز گذشته ۷۵۰ تن گوشت مرغ در مبادی توزیع میدان بهمن و پیروزی عرضه شده که همین میزان در آینده ادامه خواهد یافت تا قیمت ها متعادل شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت:‌ روزانه در استان تهران ۸۰۰ تن مرغ تولید می شود، در حالیکه نیاز این استان یک هزار و ۲۰۰ تن است.

به گفته فصاحت هم اینک عرضه هرکیلو گرم مرغ برای مصرف کنندگان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

وی با بیان اینکه ۲ گلوگاه اصلی عرضه مرغ از مرغداری ها و خروج از کشتارگاه ها را کنترل می‌کنیم، افزود: ناهماهنگی هایی برای عرضه مرغ در استانها وجود دارد که اجازه خروج مرغ را صادر نمی کردند اما با هماهنگی لازم با استانداران و نگاه ملی عرضه مرغ برای استان تهران به عنوان مصرف کننده نخست کشور (تامین کننده سایر بازارهای نزدیک) فراهم شد.

فصاحت از استقرار ناظران جهاد کشاورزی در کشتارگاه‌های استان خبر داد و گفت: ناظران جهاد برای رسیدگی بیشتر تا ۲ روز آینده در این اماکن مستقر می شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بیان کرد که دامپزشکی پیشتر به عنوان ناظر فنی به این موضوع ورود می کرد.

فصاحت در خصوص تامین مرغ و تخم مرغ در نوروز و ماه مبارک رمضان نیز گفت:‌ با شیوه نامه هایی که به مرغداران گوشتی اعلام کردیم بنابر این شده است که کمک های ویژه ای در اختیار آنان قرار گیرد.

وی بیان کرد: درصدد هستیم در این راستا زمان پرورش مرغ گوشتی را از ۴۰ به ۴۵ روز افزایش داده و این مدت در طول ۲ تا سه ماه می تواند مقداری از مشکلات مرغداران را برطرف کند.

 

تعداد نمایش خبر:84

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: