نسخه چاپي  ارسال به دوست

تولید گل و گیاه باید با دید صادراتی صورت گیرد

مدیر جهاد کشاورزی پاکدشت در بازدید از گلخانه ای مدرن در این شهرستان گفت: تولید گل و گیاه باید با دید جهانی صورت گیرد که بتوان برای صادرات آن برنامه ریزی کرد؛ با این نگاه در آینده یک نسل جدید در صنعت تولید گل و گیاه به وجود می آید که با ایده و شیوه نو این صنعت را پیش ببرند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، در راستای برنامه بازدید از گلخانه های شهرستان، مدیر جهاد کشاورزی پاکدشت با همراهی معاون فنی و مسئول باغبانی شهرستان، از گلخانه مدرن آقای علی زعیم بازدید کردند.

گفتنی است که قدمت گلخانه های venlo این مجموعه مربوط به سال ۱۳۵۳ است که از هلند وارد شده و توسط خود  کارشناسان هلندی احداث شده است.

مالک این گلخانه در سال ۱۳۹۰ اقدام به توسعه گلخانه و احداث گلخانه های تونلی مکانیزه کرده است؛ به طوری که با استفاده از تکنیک سیستم aircondition سنتی ایران، با تعبیه دو چاه u شکل در گلخانه نسبت به عایق دمایی گلخانه اقدام کرده که این سیستم منحصر به فرد تنها در این گلخانه اجرا شده است . 

در ادامه این بازدید فرامرزی، مدیر جهاد کشاورزی وجود سند چشم انداز گل و گیاه را به عنوان خط مشی برای نسل آینده از ضروریات دانست.

فرامرزی اضافه کرد: به منظور توسعه گل و گیاه، ایجاد یک صنعت گل و گیاه جامع که از پایه ( بیوتکنولوژی تولید بذر و نشاء) تا فروش (صادرات) بسیار مهم است؛ تولید گل و گیاه باید با دید جهانی صورت گیرد که بتوان برای صادرات آن برنامه ریزی کرد؛ با این نگاه در آینده یک نسل جدید در صنعت تولید گل و گیاه به وجود می آید که با ایده و شیوه نو این صنعت را پیش ببرند.

مدیر این مجموعه عدم وجود کارگر ماهر ایرانی را از نقاط ضعف و به عنوان یک مسئله مهم مطرح کرد و افزود: می توان نیروی کار ماهر ایرانی را در هنرستان به منظور کار در گلخانه ها تربیت کرد.

 

 

تعداد نمایش خبر:39

تاریخ درج خبر:دوشنبه ٢٢ دی ١٣٩٩

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: