نسخه چاپي  ارسال به دوست

امسال 6هزار هکتار از مزارع استان تهران زیرکشت کلزا می رود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از برنامه ابلاغی کشت کلزا در 6هزارهکتار از اراضی استان در سال زراعی جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، دومین جلسه ستاد کشت کلزا درسال 99  به ریاست ذوالفقاری رئیس سازمان و با حضور معاون بهبود تولیدات گیاهی، مدیر زراعت و سایر اعضا به صورت ویدئوکنفرانسی با 16 شهرستان تابعه برگزار شد.

در این جلسه در خصوص تأمین بذر و توسعه سطح کشت کلزا در استان، تأمین و تدارک انواع کودهای شیمیایی مورد استفاده در زراعت کلزا، اقدامات انجام شده در راستای توسعه سطح بیمه کلزا در استان گزارشاتی ارائه شد.

ذوالفقاری در این جلسه با اشاره به آغاز کشت پاییزه درمزارع استان تهران، برنامه ها و اقدامات اجرایی محصول کلزا در سال زراعی 1400-1399 را اعلام کرد و افزود: کشت کلزا به عنوان یکی از کشت های پاییزه از نیمه شهریورماه در سطح استان آغاز شده که تا پایان پاییز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: طبق برنامه ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، امسال 6هزار هکتار از مزارع استان تهران زیرکشت کلزا می رود که پیش بینی می شود از این میزان کشت، 15هزارتن برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از تامین و تدارک انواع بذور و کودهای موردنیاز کشت پاییزه در استان خبر داد و گفت: کودهای مورد نیاز کلزاکاران در انبارها موجود است و کشاورزان نگرانی از تامین نداشته باشند.

ذوالفقاری با تاکید بر بیمه تمام محصولات پاییزه افزود: کلزا محصول استراتژیکی است که مراقبت ویژه نیاز دارد؛ بنابراین باید تلاش کنیم تا تمام کلزا کشت شده امسال حتما بیمه شود.

وی با اشاره به اینکه کشت کلزا از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است اظهار داشت: با تامین و تخصیص یارانه بذر کلزا و بیمه کردن این محصول و خرید تضمینی آن تمام شرایط را برای کشت این محصول فراهم است.

 

تعداد نمایش خبر:74

تاریخ درج خبر:دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٩

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: