نسخه چاپي  ارسال به دوست

افزایش ۸۰ درصدی ورود مرغ زنده به استان تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از افزایش حداقل ۸۰ درصدی ورود مرغ زنده به استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایوب فصاحت بااعلام این خبر اظهار داشت: استان تهران، بخشی از نیاز مصرف روزانه مرغ خود را تولید می‌کند و بقیه مرغ مصرفی این استان از استان‌های شمالی نظیر گلستان، مازندران و گیلان و استان های هم جوار از جمله قزوین تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه به طور روزانه بیش از1400 تن مرغ گرم در میادین تهران عرضه می شود، افزود: برای تامین نیاز استان، ورودی مرغ زنده به تهران حداقل ۸۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

فصاحت ادامه داد: باتوجه به تدابیری که وزیر جهاد کشاورزی به عنوان فرمانده قرارگاه ساماندهی گوشت مرغ اندیشیده، باعث شده بار بسیار مطلوبی به میدان بهمن و میادین دیگر سطح شهر تهران وارد شود که باعث تعادل بخشی در بازار شده است.

وی با تاکید بر این که هیچ مشکلی در تامین و توزیع گوشت مرغ نداریم، افزود: از بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران تقاضای نظارت دقیقتر در هفته آتی را داریم تا از ورود دلالان و سودجویان جلوگیری شود.

فصاحت تاکید کرد: از اسفندماه سال گذشته، ناظران جهاد کشاورزی نیز در کنار ناظران فنی و بهداشتی و دکترهای دامپزشک، در همه کشتارگاه‌های دام و طیور برای نظارت هر چه بیشتر، مستقر هستند.

 

تعداد نمایش خبر:78

تاریخ درج خبر:يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: