نسخه چاپي  ارسال به دوست

استان تهران، رتبه نخست صدور اسناد کشاورزی کشور؛ 53هزارقطعه از اراضی کشاورزی سند دار شد

بنا بر اعلام سازمان امور اراضی کشور، استان تهران با 53هزارقطعه اراضی سنددار شده به مساحت 100هزارهکتار، رتبه نخست صدور اسناد کشاورزی را دربین سایر استان های کشور کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، جلسه وبیناری قرارگاه صدور اسناد کشاورزی در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به ریاست معاون وزیر و رئیس سازمان امور اراضی کشور برگزار شد.

جبرئیل برادری، رئیس سازمان در این باره با اشاره به برگزاری جلسات مستمر افزود: تاکنون برای 53.407 قطعه از اراضی کشاورزی استان سند تک برگ صادرشده است.

وی تصریح کرد: تاکنون برای بالغ بر 100هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان نیز که ۴۰ درصد اراضی کشاورزی را شامل میشود، سند تک برگ صادر شده است که با بالاترین میزان صدور اسناد کشاورزی در سطح کشور، استان تهران رتبه نخست کشوری را بدست آورد.

گفتنی است قانون جامع حدنگار (کاداستر) در سال ۱۳۹۳ با هدف مبارزه با پدیده زمین خواری و جلوگیری از تعرض به اراضی ملی و حفط بیت المال و منافع دولت در مجلس تصویب شد.

صدور سند مالکیت کاداستری در قالب طرح کاداستر و به دلیل بالابودن ضریب امنیت این سیستم و سرعت در پاسخگویی به مراجعین ثبتی اجرا شده است،کاداستر، سیستم مدیریت الکترونیکی املاک است که با مکانیزه کردن خدمات ثبتی، ثبت سنتی را به سمت ثبت نوین هدایت می کند.

از مشخصات این سند غیر قابل جعل بودن آن به دلیل درج برچسب هولوگرام و همچنین تعویض سند پس از هر انتقال است، با تهیه نقشه‌های دقیق و اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگی به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن می رسد.

 

تعداد نمایش خبر:98

تاریخ درج خبر:سه شنبه ٩ خرداد ١٤٠٢

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: