نسخه چاپي  ارسال به دوست

گسترش تولیدات گلخانه ای؛ راه حلی مناسب برای مصرف بهینه منابع آبی

فرماندار ویژه شهرستان ری در بازدید از یک واحد گلخانه ای تاکید کرد: حل مشکلات بخش کشاورزی وظیفه ماست که به صورت جهادی پیگیر حل و رفع موانع آنها هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، حمید زمانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری به همراه علی عابدی معاون سازمان و مدیر  جهادکشاورزی شهرستان ری روز شنبه در اولین روز کاری سال ۱۴۰۲ در راستای عمل به شعار سال رهبر معظم مبنی بر رشد تولید به بازدید از واحد تولیدی و کشاورزی در روستای کمیته شهرستان ری پرداخت.
در این بازدید فرماندار ری، رفع موانع تولید و حل مشکلات تولیدکنندگان را وظیفه اصلی مسئولان شهرستان دانست و گفت: با تمام توان و به صورت جهادی معضلات بخش تولید را پیگیری و حل می کنیم.
زمانی خاطر نشان کرد: گسترش تولیدات گلخانه ای راه حلی مناسب برای مصرف بهینه منابع آبی است و می تواند مانع از هدر رفع این مایه حیات در بخش کشاورزی شود ضمن آنکه بهره وری این حوزه را نیز افزایش می دهد.
فرماندار ویژه شهرستان ری بر مصرف بهینه آب در تولیدات گلخانه ای تاکید کرد و اذعان داشت: باید کشاورزان ترغیب و تشویق شوند تا کشت در فضای باز خود را به کشت گلخانه ای تبدیل کنند.
وی اعلام کرد: با توجه به لزوم صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از برداشت بی رویه از منابع زیر زمینی کشاورزان باید به تولید محصولات گلخانه ای رو بیاورند و مسئولین هم می بایست مقدمات این فرآیند را انجام دهند.
علی عابدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری در ادامه ضمن بیان گزارشی از فعالیت شهرستان ری در سال گذشته درخصوص واحد گلخانه‌ای مورد بازدید گفت: مجتمع گلخانه کلهر واقع در  روستای کمیته با مساحت 15 هزار متر مربع روزانه ۱ تا ۱.۴ تن محصول را با استفاده از پیشرفته ترین سیستم های موجود در ایران تولید می کند.

 

تعداد نمایش خبر:36

تاریخ درج خبر:شنبه ٥ فروردين ١٤٠٢

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: