نسخه چاپي  ارسال به دوست

تهیه میان برنامه مستند تلویزیونی از گلخانه تولید نهال آناناس در شهرستان پیشوا

میان برنامه مستند تلویزیونی از گلخانه های کشت آناناس در شهرستان پیشوا با مشارکت روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و همکاری مدیریت جهاد کشاورزی پیشوا تهیه و ضبط شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، میان برنامه مستند تلویزیونی از گلخانه های کشت آناناس و پاپایا در شهرستان پیشوا با مشارکت روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و همکاری مدیریت جهاد کشاورزی پیشوا در قالب موضوع "بند چ" ماده ۳۷قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور تهیه و ضبط شد.

به گفته رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، یکی از این گلخانه ها فعال در سه سال اخیر با واردات بذر پاپایا از هند و مکزیک به تولید نهال پرداخته و آن را به سراسر کشور ارسال می کند. این میوه با توجیه اقتصادی خوب و سطح زیر کشت و مصرف آب کمتر، نیاز به سم و کود کمتر با حداقل برداشت 70 کیلو تا 120 کیلو درسال به قیمت هر کیلوگرم 60هزارتومان به صورت عمده و 100هزار تومان به صورت خرده فروشی به فروش می رسد. همچنین استفاده از واریته دیگر گیاهان گرمسیری از جمله آناناس، پشن فروت، موز صورتی و جک فروت و انبه در برنامه آتی این واحد تولیدی قرار دارد.

 

تعداد نمایش خبر:27

تاریخ درج خبر:سه شنبه ٢٩ شهريور ١٤٠١

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: