نسخه چاپي  ارسال به دوست

تلاش برای احیای ۲۵۰ هکتار از باغات گردوی روستای مزداران شهرستان فیروزکوه

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از احیای ۲۵۰ هکتار از باغات گردوی روستای مزداران شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان تهران، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به همراه مدیران حوزه حفظ نباتات و باغبانی و جهاد کشاورزی فیروزکوه در حمایت از باغداران آسیب دیده از سیل اخیر، با حضور در باغات شهرستان فیروزکوه به احیای این باغات پرداختند.
محمدحسین تاجیک، معاون تولیدات گیاهی سازمان با تاکید بر اینکه مدیران بخش کشاورزی استان تهران تمام قد در کنار بهره برداران خسارت دیده ایستاده اند، گفت: متاسفانه صددرصد محصول باغات گردوی روستای مزداران از بین رفته است.
وی ادامه داد: باتوجه به سیلاب در شهرستان فیروزکوه و رسوب گل و لای در پای این درختان، اقدامات لازم برای تخلیه، پوشش انهار و کانال های آب که در اثر سیل نابود شده است و آزادسازی آب در بستر رودخانه ها ضروری است.
تاجیک تصریح کرد: هم اکنون با تمام توان و استفاده از ماشین آلات و ادوات سنگین در حال اجرای اقدامات لازم در این زمینه با هدف احیای باغات و جلوگیری از خشک شدن درختان هستیم.

 

تعداد نمایش خبر:40

تاریخ درج خبر:سه شنبه ١١ مرداد ١٤٠١

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: