نسخه چاپي  ارسال به دوست

مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س)، روز زن و روز مادر در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد

مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س)، روز زن و روز مادر با حضور بانوان همکار در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س)، روز زن و روز مادر با حضور بانوان همکار در وزارت جهاد کشاورزی، ضمن تبریک روز زن اظهار کرد: رفتار با زن در گذشته دور از مقام انسان بود و اسلام به زن هویت انسانی و کمال آفرین داد.

وی افزود: زنان امروز دارای هویت هستند و این شخصیت و کرامت را اسلام به زنان و دختران ما بخشیده است.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی خاطرنشان کرد: یکی از محورهای شناسایی یک زن نقشی است که در زندگی و در تاریخ آفریده است، اسلام اگر زنده مانده است به خاطر دو زن است که در لحظات حساس نقش تاریخی ایفا کرده اند، در زمانی که امیرالمومنین (ع) مامور به سکوت بود کسی که اسلام را زنده نگاه داشت حضرت زهرا (س) بود؛ حضرت صدیقه کبری (س) نقش مادری برای قرآن دارد.

وی با بیان این که بانوی دوم که اسلام را بیمه کرده حضرت زینب (س) است، افزود: در کربلا هم حضرت زین العابدین(ع) مامور به سکوت بود و حضرت زینب(س) قهرمانانه در میدان حاضر شد و اسلام را بیمه کرد؛ این دو بانو اسلام را در نقاط حساس تاریخ بیمه کرده‌ اند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: زندگی انسانی این گونه است که تمام تصمیمات تابع عقل و منطق باشد و باید به خواست خدا توجه داشت و اگر انسان به این مرحله برسد، خدا زندگی و عزت دنیا و آخرت او را تامین می کند.

 

وی در پایان روز زن را به تمام زنان این سرزمین تبریک گفت.

آزادسازی 9 و نیم هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان رباط کریم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم از آزادسازی 9 و نیم هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان از ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، علی عباسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت: حسب دستور اتخادی از علیش پور دادستان شهرستان رباط کریم به منظور مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز در راستای حفظ وحراست از اراضی کشاورزی در روستاهای ده حسن و ده آدران با حضور میریان نماینده دادستان و عوامل نیروی انتظامی، پرسنل جهادکشاورزی و ماموران پلیس ساختمانی شهرداری با استفاده از دو دستگاه لودر طی عملیات تبصره ۲ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری که از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ظهر ادامه داشت. تعداد ۸۶ مورد ساخت و ساز غیر مجاز شامل دیوار کشی و ابنیه داخل تفکیک ها، قلع و قمع و با سطح آزاد سازی حدود 5/9هکتار به حالت اولیه بازگشت.

عباسی با بیان اینکه ما باید اراضی کشاورزی را به عنوان یک امانت در راستای تولید در بخش کشاورزی حفظ و حراست کنیم، اظهار داشت:برخی از سودجویان با هدف کسب درآمد بیشتر، اراضی مرغوب کشاورزی شهرستان را با دیوار کشی، به باغ ویلا تبدیل می کنند که این عمل غیر قانونی اراضی حاصلخیر شهرستان را نابود می کند.

____-
توانمندی های کشاورزی و دامپروری شهرستان ورامین در برنامه زنده استودیو کشاورز مطرح می شود

برنامه زنده استودیو کشاورز با حضور مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورامین با موضوع توانمندی های کشاورزی و دامپروری شهرستان در شبکه برکت پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، نورانی، رییس اداره رسانه های آموزشی مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان دراین باره گفت: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین با حضور در استودیو کشاورز شبکه برکت استان تهران در روز چهارشنبه 29 دی ماه 1400 به بیان ظرفیت ها، پتانسیل ها و توانمندی های این شهرستان در حوزه های مختلف زیربخش کشاورزی می پردازد.

نورانی ادامه داد: این برنامه به طور زنده از سامانه تاک به آدرس WEB.AGRITAK.IR  و یا iate.irvc.agreeo.ac.ir/pbarkat13 و انتخاب گزینه مهمان در دسترس قرار دارند و علاقمندان می توانند در این برنامه به طور برخط حضور یابند.

____-

فرآخوان عمومی و دعوت از متقاضیان سرمایه گذاری در مجتمع شهرک های کشاورزی گلخانه ای و دامپروری

شرکت شهرک‌های کشاورزی در نظر دارد متناسب با موقعیت، مساحت ، مستحدثات و وضعیت موجود تعدادی از مجتمع و شهرک های کشاورزی گلخانه ای و دامپروری را با شرایط زیر به متقاضیان واگذار نماید.

____
برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی نظارت بر عرضه کالاهای اساسی و طرح تنظیم بازار  در شهرستان پردیس

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پردیس ، به همت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ، مهندس سید محمد قریشی ، کارگاه آموزشی با هدف آموزش بسیجیان همکار بعنوان بازرسین طرح تنظیم بازار با حضور فرماندار شهرستان ، معاون برنامه ریزی ، رئیس تعزیرات حکومتی ، رئیس بسیج اصناف، رئیس اداره صمت، و فرمانده سپاه شهرستان تشکیل گردید .

در جلسه مذکور ،توسط مهندس قریشی بر حساسیت موضوع نظارت بر بازار و کالاهای اساسی و اهمیت قرار گرفتن نیروهای بسیج که همواره در مراحل حساس جامعه نقش فعال داشته و دارند، اشاره و  همچنین تاکید گردید ، بازرسی ها به نحوی صورت پذیرد که مردم به آرامش و بازار به ثبات رسیده و نگرانی ها کم شود.

____
جلسه ستاد تغذیه گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران

جلسه ستاد تغذیه گیاهی استان با حضور اعضاء در مورخ 3/11/1400 در محل مدیریت شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برگزار شد، به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران؛ آقای مهندس راه انجام ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و تبریک ولادت حضرت زهرا(س) ، با اشاره به نزدیکی زمان مصرف کودهای سرک مزارع غلات و کلزا و محدودیتهای موجود انباری در سطح استان ، خواستار تلاش بیشتر مدیران محترم شهرستانها جهت جذب سهمیه کودی شد، وی در خصوص رعایت تناسب کودی هم تاکید نمودند، آقای مهندس امیری مدیر محترم باغبانی هم با اشاره به میزان جذب کود در باغات استان خواستار تعیین تکلیف کودهای توزیعی از طریق اتحادیه مرکزی تعاون روستایی و اتحادیه باغداران شد، آقای مهندس حسامی در خصوص افزایش سهمیه شهرستانهایی که جذب 100درصدی دارند خواستاربررسی بیشتر در این زمینه شد، آقای مهندس بهنیا مدیر محترم زراعت نیز با قدردانی از تلاش های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در تامین به موقع کودهای شیمیایی اظهار داشت؛ باید تلاش کنیم کلرور پتاسم موجود جذب شود، در این جلسه مقرر شد سهمیه کودی شهرستانها اصلاح شود.

____-
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، بازدید مشترکی با حضور سلطانی فر رئیس تولیدات گیاهی، پارسایی مسئول مکانیزاسیون جهاد کشاورزی شهرستان‌ رباط‌کریم به همراه نمایندگان سازمان نظام مهندسی کشاورزی، نظام صنفی و سازمان صنعت و معدن و تجارت از فروشگاه های مجاز سموم و نهادهای کشاورزی شهرستان صورت گرفت.

عباسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم هدف از این بازرسی ها را  در خصوص دارا بودن پروانه فعالیت، مجوز فروش، نصب اتیکت قیمت و همچنین بررسی سموم قاچاق، تاریخ گذشته و تقلبی و حضور دائم کارشناس فنی در فروشگاه ها عنوان نمود.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم از تمامی بهره برداران منطقه خواست که با مراجعه به کلینیک های گیاه پزشکی و تنها با دریافت نسخه، سموم لازم  را تهیه و کودهای مورد نیاز خود را نیز زیر نظر کارشناسان و متخصصین جهاد کشاورزی، از فروشندگی های مجاز خریداری نمایند.

____

 

 

تعداد نمایش خبر:65

تاریخ درج خبر:يکشنبه ٣ بهمن ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: