نسخه چاپي  ارسال به دوست

نهضت انبوه‌سازی و ارزان‌سازی شرکت شهرک‌های کشاورزی راه‌اندازی می‌شود/پتانسیل بالای استان تهران در ساخت شهرک های گلخانه ای

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی در سالن جلسات سازمان کشاورزی استان تهران با بیان این‌که مهم‌ترین کار این شرکت راه‌اندازی نهضت انبوه‌سازی و ارزان‌سازی است، گفت: برای رسیدن به افق 48 هزار هکتار گلخانه در کشور باید این نهضت را آغاز کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران جلسه بررسی مسائل و مشکلات توسعه شهرک های گلخانه ای با محوریت شهرک گلخانه ای مهستان با حضور مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، معاون بهبود تولیدات گیاهی و جمعی از مدیران و گلخانه داران استان تهران در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی در سالن جلسات کشاورزی استان تهران با بیان این‌که مهم‌ترین کار این شرکت راه‌اندازی نهضت انبوه‌سازی و ارزان‌سازی است، گفت: ستاد توسعه گلخانه در استان‌ها فقط مسئول بررسی پروانه‌های صادره و بهره‌برداری‌شده نیست؛ اگر می‌خواهیم به افق 48 هزار هکتار گلخانه در کشور برسیم باید کار جدی را شروع کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا شرکت شهرک‌های کشاورزی همکاری با ارگان‌هایی مثل سپنتا، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ، شرکت بورس کالا را برای عرضه مواد اولیه بدون واسطه و استفاده از ظرفیت های کارگاهی و توان مهندسی برای احداث گلخانه آغاز کردیم تا قیمت‌های سازه گلخانه‌ها بشکند و مناسب گردد.

وی با تاکید بر اینکه گلخانه‌ها در اصل باید ارزان تمام شود، افزود: با اجرای این کارها می‌توان گلخانه‌ها را تا 20 درصد قیمت تمام‌شده کاهش داد.

بزرگی با تاکید بر یکپارچه سازی به عنوان یکی از راه های اجرای نهضت انبوه سازی شهرک های کشاورزی گفت: باید بر کار تمام متقاضیانی که به اسم شرکت شهرک‌های کشاورزی جلو می‌آیند نظارت شده و از خرد کردن اراضی جلوگیری شود؛ چراکه یکی از راه‌های ارزان‌سازی، یکپارچه‌سازی شرکت شهرک‌های کشاورزی است و درصددیم متقاضیان به سمت شرکت‌های سهامی زراعی پیش روند.

وی از تهیه بسته حمایتی برای سرمایه گذاران در توسعه شهرک های کشاورزی خبر داد و افزود: ما به توسعه شهرک‌های خصوصی اعتقاد داریم اما درحال تهیه یک بسته حمایتی هستیم که شامل تکمیل زیرساخت ها و تسهیلات مورد نیاز سرمایه گذاران است.

بزرگی، وجود مراکز تحقیقاتی و سرمایه گذاران فناور را از مزیت های استان تهران برشمرد و گفت: شهرک هایی در استان تهران وجود دارند که با برخی تسهیلات می توانند نقش ویژه ای در کشور داشته باشند از جمله شهرک گلخانه ای در صفادشت ملارد، گلفام پاکدشت و حصارگلی ورامین.

وی رتبه نخست استان تهران در توسعه گلخانه ها را یکی از پتانسیل ها و ظرفیت های مهم تلقی کرد و برای ایجاد و تکمیل شهرک های کشاورزی در استان تهران اعلام آمادگی کرد.

فصاحت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران نیز در این جلسه پس از جمع بندی، پیشنهاد ایجاد 3 شهرک کشاورزی با اراضی حدود 30 هکتار در شهرستان های ورامین و ری را با شرط تامین آب مطرح کرد.

گفتنی است با تمدید پروانه متقاضیان حاضر در جلسه موافقت شد.

 

 

تعداد نمایش خبر:200

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ٢٩ دی ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: