نسخه چاپي  ارسال به دوست

جلسه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای استان تهران با حضور استاندار برگزار می‌شود/اجرای 254 هکتار گلخانه درسال جاری

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از برگزاری جلسه ستاد کشت گلخانه‌ای و قارچ استان تهران با حضور استاندار در هفته آینده خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 254 هکتار گلخانه در سطح استان تهران احداث‌شده است .

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ایوب فصاحت در جلسه ستاد کشت گلخانه‌ای و قارچ استان تهران که با حضور مدیر حوزه ریاست، معاون بهبود تولیدات گیاهی و مدیر باغبانی و به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور مدیران شهرستان‌ها برگزار شد، از بازسازی و نوسازی 160هکتار گلخانه، 242 هکتار خوداجرایی و 720هکتار شناسایی در سطح استان تهران خبر داد.

نماینده بانک کشاورزی شعب استان تهران در این جلسه با اشاره به تسهیلات پرداختی در حوزه گلخانه گفت: 457 میلیارد و صد میلیون ریال تسهیلات در این حوزه مصوب شده که 367 میلیارد از این مبلغ پرداخت شده‌است. بخشی از تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1398 که باقی مانده بود نیز در حوزه گلخانه دو شهرستان پاکدشت و ورامین پرداخت‌شده و 124 فقره تسهیلات نیز از محل بند الف ماده 52 که بیشترین میزان تسهیلات اعطایی را دارد، به بانک معرفی‌شده که از این میزان 107 مورد به دلایل مختلف عودت داده شد و 6 مورد نیز در دست بررسی و 11 پرونده نیز به مبلغ 773 میلیارد مصوب شده‌است.

ممیزی، مدیر حوزه ریاست سازمان نیز در این جلسه خواستار برگزاری جلساتی با مدیران شعب بانک کشاورزی استان و شهرستان‌ها برای همفکری و تصمیم گیری درخصوص پیدا کردن راه‌حل مشترک درخصوص ایجاد سقف اعطای تسهیلات شد و افزود: تسهیلات شناور برای تولید کننده به‌عنوان معضل حساب می‌شود؛ چراکه آمایش سرزمینی در این موضوع دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: حفظ آب‌وخاک سیاست کلی عمومی وزارت جهاد کشاورزی است که یکی از روش‌های خوب در این حوزه توسعه گلخانه هاست و تسهیل اعطای تسهیلات می‌تواند کمک شایانی به توسعه این واحدها باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در ادامه جلسه با اشاره به صدور یا تمدید پروانه بهره‌برداری گلخانه ها  با حضور کارشناسان فنی گلخانه‌ ها، خواستار تشکیل ستاد گلخانه در شهرستان های پیشوا، پاکدشت و ورامین شد و تاکید کرد: مدیران شهرستان‌ها باید بر صدور پروانه تاسیس از طریق سامانه سماک ارزیابی و دقت داشته باشند.

پیگیری 100 هکتار شهرک گلخانه‌ای در ملارد، تخصیص آب 83 لیتری برای این شهرک، بررسی وضعیت سه شهرک گلخانه‌ای در شهریار با حضور مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان تهران درهفته آینده از مصوبات این جلسه بود.

 

تعداد نمایش خبر:78

تاریخ درج خبر:سه شنبه ٢٨ دی ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: