نسخه چاپي  ارسال به دوست

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در تمام حوزه‌ها/شاخص ها به صورت برنامه محور مدیریت شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در تمام حوزه‌ها گفت: شاخص ها به صورت برنامه محور مدیریت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، عملکرد شش ماهه اول سال 1400 سازمان در جلسه ارزیابی عملکرد به ریاست فصاحت رئیس سازمان و با حضور معاونان و مدیران ستادی بررسی شد.
مدیربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان در این جلسه با ارائه گزارشی، اجرای 114 هکتار وی سطح گلخانه‌های استان تهران برای سال جاری ۴۰۰هکتار عنوان کرد و گفت: در۶ماهه امسال ۱۱۴ هکتار از این برنامه اجرایی شده است؛ همچنین در حوزه تولیدات گلخانه‌ای و قارچ به تولید حدود ۵۸۳ هزار تن دست یافته‌ایم که ۵۶ درصد برنامه عملکردی را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین تولید گل شاخه بریده در سطح استان تهران در نیمه نخست امسال به ۶۶۵ هزار تن هزار شاخه رسیده‌است و میزان کل تولیدات باغی استان تهران در سال جاری ۶۲۴ هزار تن برآورد می‌شود که تاکنون ۴۷۱هزار تن انواع محصولات باغی در سطح استان تهران تولید شده‌است.
مسعودی میزان تولید گوشت مرغ استان تهران را در نیمه نخست امسال ۳۷ هزار و ۲۵۶ تن عنوان کرد و گفت: تا پایان سال این میزان باید به ۷۷ هزار و ۴۰۰ تن برسد، در مورد تولید تخم‌مرغ نیز باید تولید استان تهران ۱۷۷هزار و ۳۵۰ تن تولید باشد که ۴۹درصد این برنامه محقق شده‌است؛ همچنین ۳۸۰ هزار تن در این بازه زمانی در سطح استان تهران تولید شده است.
وی سطح ارضی تجهیز شده و آبیاری تحت فشار را از فروردین تا شهریورماه 2404هکتار اعلام کرد و گفت: این میزان باید تا پایان سال به بیش‌از 8500 هکتار افزایش یابد.
مسعودی درخصوص سایر تولیدات دامی گفت: حدود 19هزارتن گوشت قرمز و 655هزارتن شیر خام در شش‌ماهه نخست امسال توسط دامداران استان تهران تولید شده است که نیمی از برنامه ابلاغی را پوشش می دهد.
مسعودی، جذب ماده خام صنایع تبدیلی را 317 هزار تن اعلام کرد و گفت: در جذب ماده خام 231 درصد پیشرفت نسبت‌به برنامه ابلاغی داشتیم؛ همچنین دوره‌های آموزشی ترویجی نیز در نیمه نخست سال به میزان 7هزار و 652 نفر روز بوده که 44 درصد از برنامه ابلاغی این حوزه است.
مدیر ارزیابی عملکرد سازمان، درخصوص میزان اجرای تبصره دو ماده ده قانون حفظ کاربری اراضی و اراضی زراعی و باغ‌ها گفت: در این بازه زمانی 3700 مستحدثات غیر مجاز تخریب شد. هم چنین 81 مورد اجرای احکام قطعی قضایی داشتیم 1889 مورد در سامانه cmcامور اراضی ثبت شده‌است.
وی افزود: درنیمه نخست امسال 190هزار و 450هکتار اجرای کاداستر در استان تهران صورت‌گرفته که شهرستان‌های ورامین و تهران، ری و شمیرانات بیشترین تحقق را درصد تحقق برنامه پیشرفت برنامه را داشته‌ام.
مسعودی با اشاره به موضوع رفع تداخلات گفت: درحال‌حاضر حدود 11هزارهکتار در شش‌ماهه نخست امسال در سطح استان تهران رفع تداخلات صورت‌گرفته که بیشترین آن‌ها مربوط به شهرستان‌های قرچک، فیروزکوه، پاک‌دشت، دماوند و شمیرانات بوده‌است و سایر شهرستان‌ها ازعملکردی در این خصوص برخوردار نبودند.
رییس سازمان در این جلسه در خاتمه در خصوص عملکرد و شاخص‌های اجرایی سازمان گفت: با توجه به ارزش‌افزوده اراضی کشاورزی در استان تهران و لزوم حفظ یکپارچگی اراضی به خصوص باغات باید هرچه سریع‌تر درتکمیل کاداستر پیش بهره‌گیری از روش‌های نوین رصد اراضی و برنامه‌ی ریزی لازم در راستای شناسایی اراضی بایر و تعیین تکلیف آن‌ها و هدایت آن‌ها به چرخه تولید و اولویت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای تلاش لازم صورت گیرد.
وی همچنین بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در تمام حوزه‌ها تاکید کرد.

 

تعداد نمایش خبر:54

تاریخ درج خبر:سه شنبه ٤ آبان ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: