نسخه چاپي  ارسال به دوست

ایجاد ۵ شهرک کشاورزی در استان تهران تا پایان سال 1401

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با تاکید بر توسعه شهرک های کشاورزی در حوزه های گلخانه ای، دامپروری و صنایع تبدیلی بر ایجاد ۵ شهرک در سطح استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایوب فصاحت در ستاد توسعه کشت های گلخانه ای و قارچ استان که با حضور مدیران بخش کشاورزی استان در سالن جلسات سازمان برگزار شد، ضمن تبریک ایام ماه ربیع الاول گفت: توسعه کشت گلخانه ای به عنوان یکی از محوری ترین موضوعات درحال پیگیری است؛ لذا باید مسائل و مشکلات موجود در این حوزه به صورت موردی احصا و در جلسات رفع موانع تولید و سرمایه گذاری بخش کشاورزی استان تهران که با حضور استاندار تشکیل خواهد شد، طرح شود.
وی ادامه داد: استان تهران به عنوان پیشانی تولیدات گلخانه ای کشور شناخته می شود؛ بنابراین باید تا پایان آبان ماه تقاضایابی های قطعی درشهرستان ها تکمیل و شاخص های ارزیابی نیز تدوین شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خواستار رصد همکاران ستادی و شعب بانک ها بر تمامی پرونده های موجود در شهرستان ها تا مرحله انعقاد قرارداد سد.
فصاحت بر شناسایی ظرفیت های حوزه باغبانی در ارتباط با صنایع تبدیلی برای افزایش سودآوری بخش تولید تاکید کرد و افزود: جهاد کشاورزی استان تهران توانمندی های زیادی دارد و می توان از این توانمدی ها در جهت ایجاد شهرک های کشاورزی استفاده کرد
وی با اشاره به توسعه 115 هکتاری احداث گلخانه ها تا 25مهرماه امسال و رشد حدود 14 درصدی نسبت به مدت مشابه گفت: درحال حاضر سطح زیرکشت گلخانه ها در استان تهران به 4335 هکتار رسیده است که پیش بینی می شود با سرعت بخشی در روند بررسی پرونده ها در بانک و پیگیری های لازم، تا پایان سال این رقم افزایش یابد.
منصوری، معاون شعب بانک کشاورزی استان تهران نیز اظهار داشت: 60هزارمیلیارد ریال برای تسهیلات درنظرگرفته شده که باتوجه به تصمیم شورای پول و اعتبار، درصورت تعدیل نرخ سود تسهیلات با نرخ کمتری به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

 

تعداد نمایش خبر:151

تاریخ درج خبر:سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: