نسخه چاپي  ارسال به دوست

بررسی نحوه برون سپاری وظایف و نظارت بر مجوزهای گلخانه و قارچ استان تهران

نحوه برون سـپاري برخی از فعالیتهاي امور اراضـی و همچنین واگذاري نحوه نظارت بر مجوزهاي صادره تبصـره1و4 ماده 1 قانون حفظ کاربري با حضور معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان اراضی کشور بررسی شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، جلسه ای با موضوع 《نحوه برون سـپاري برخی از فعالیتهاي امور اراضـی» و همچنین «واگذاري نحوه نظارت بر مجوزهاي صادره تبصـره1و4 ماده 1 قانون حفظ کاربري» با حضور معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی و مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان امور اراضی کشور و مدیر امور اراضی، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و نمایندگان سازمان نظام مهندسی استان برگزار شد.
طباخی، مدیر امور اراضی سازمان با تاکید بر اینکه نظارت واجب تر از صدور مجوزهاست، اگر نظارت نباشد، گلوگاهی برای تغییرکاربری های غیرمجاز با مجوز می شود؛ به طور مثال شخصی برای مجوز دیوار بیش از ۲ متر در زمینش درخواست مجوز گلخانه می کند و با تاسیسات اجاره ای سایر مجوزات ساخت را اخذ می کند اما پس از مدتی با تغییرکاربری زمین و انحراف از پروانه ساخت اقدام به سوءاستفاده می کند؛ درصورت عدم نظارت مناسب، تداعی فکرهای خلاف واقع برای سودجویان تداعی می شود.
وی با تاکید بر نیازسنجی و تعیین ظرفیت سرمایه گذاری در زیربخش های مختلف استان برای صدور پروانه ها گفت: اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در صدور مجوزها در یک بازه زمانی بررسی شود.
مظاهری، معاون مدیریت امور اراضی استان تهران نیز اظهار داشت: هدف از این جلسه فرآیند چگونگی واگذاری کار است که با تعامل صورت گرفته هزار تا ۱۲۰۰ مجوز در ری ازسال ۹۵ ازسوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی صادر شده است که باید فعالیت شان راستی آزمایی شود.
نیازی، معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان اراضی کشور در این جلسه گفت: گاهی برنامه خوبی در ذهن سیاست گذار و قانون گذار است اما پیامد آن را نمی بینیم و درست اتفاق نمی افتد.
وی ادامه داد: ما موافقیم نظارت را به بخش خصوصی بدهیم اما با سازوکارمشخص.
وی بااشاره به صدور سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ مورد مجوز گلخانه افزود: این پروانه ها باید نظارت شود. چالش این است که نهادی به عنوان رقیب برای نظارت بر بهره برداران در بخش خصوصی وجود ندارد.
وی با اعلام موافقت سازمان امور اراضی کشور برای اجرای پایلوت نظارت بر مجوز طرح های تبصره ۴ به عنوان‌ نهاد ناظر شد.
کریمی، معاون نظام مهندسی استان تهران از صدور ۲۷۶۱مجوزگلخانه و ۱۱۰مجوز پرورش قارچ خبر داد و بر لزوم پایش، نظارت و راستی آزمایی این واحدها تاکید کرد.
روند استفاده ازسامانه پنجره واحد مدیریت زمین در این طرح و فعالیت های اراضی استان تهران در ادامه جلسه بررسی شد.

 

تعداد نمایش خبر:36

تاریخ درج خبر:سه شنبه ٦ مهر ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: