نسخه چاپي  ارسال به دوست

سالگرد آغاز هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس فرصتی برای بازخوانی ایثار و جانبازی «جهادگران» و به تصویر کشیدن رشادت و فداکاری «سنگرسازان بی سنگر» است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در پیامی با تبریک هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای هشت سال دفاع مقدس را تبریک گفت.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایوب فصاحت در پیامی با تبریک هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای هشت سال دفاع مقدس را تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لا یسْتَوِی الْقاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ غَیرُ أُولِی الضَّرَرِ وَ الْمُجاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدِینَ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ عَلَی الْقاعِدِینَ دَرَجَةً وَ کلاًّ وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنی وَ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدِینَ عَلَی الْقاعِدِینَ أَجْراً عَظِیماً

سالگرد آغاز هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس فرصتی برای بازخوانی ایثار و جانبازی «جهادگران» و به تصویر کشیدن رشادت و فداکاری «سنگرسازان بی سنگر» است. حماسه ای از جنس غیرت و ایمان و غیرتی همراه با صلابت و غربت و غربتی از جنس شقاوت استکبار و عزت اسلام است.

جهادگرانی که از بدو پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و در پاسخ به ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام امت(ره) و ولی فقیه زمان خویش، پای در رکاب کرده و عاشقانه و مخلصانه در عرصه های مختلف مجاهدت کردند و برگهای زرینی بر تاریخ سراسر افتخار این مرز و بوم افزودند.

فرزندان جهادی امام خمینی (ره)، هر غیرممکنی را برای خود ممکن ‌کردند و با تکیه بر تعهد و تخصص، به تعبیر زیبای امام (ره) «بذر انقلاب را در دل هر روستایی کاشتند و بزرگ‌ترین آبرو را به انقلاب اسلامی خود دادند و با تکیه به اسلام و خدای تعالی در این راه بهترین نمونه و الگو برای همه جوانان مسلمان و متعهد اسلامی گردیدند». این هشت سال به همگان ثابت کرد که اگر فرهنگ جهاد و ایثار با محوریت امامت و ولایت در کنار نبوغ و استعداد جوانان مؤمن ایرانی قرار بگیرد نیرویی ایجاد می کند که اگر همه ثروتها و قدرتهای جهانی هم جمع شوند نمی توانند ایران اسلامی را از رسیدن به اهداف بلند خویش بازدارند لذا باید اقرار کنیم که شروع ساخت موشک های اقتدار آفرین در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از مجموعه های تحقیقاتی جهاد سازندگی شروع شد و اگر امروز می گوییم به قدرت برتر موشکی دست پیدا کرده ایم به برکت مجاهدت های جهادگران و شهدای جهاد است که استارت این کار ارزشمند را زدند.

از عرصه محرومیت‌زدایی و عمران روستاها تا پشتیبانی و مهندسی جنگ، از ارتقا امنیت غذایی تا خوداتکایی در تولید محصولات استراتژیک، رد پای جهادگران و گام های بلند و ماندگار ایشان نشان از مدیریتی دارد که از «فرهنگ جهادی» نشأت گرفته و امروز نیز آن روحیه متعالی و ثمرۀ مجاهدت های آنان، چراغ راه همه ما در خدمت به ملت شریف و شهید پرور ایران اسلامی است.

سنگرسازان بی سنگر از اولین افرادی بودند که اقتصاد مقاومتی را در دفاع مقدس عملیاتی کردند و با تکیه بر ظرفیت های داخلی و توان رزمندگان نقش آفرینی بسیار گسترده ای را در این عرصه انجام دادند و سبب خیرات و برکات فراوانی شدند لذا سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس اقداماتی انجام دادند که از نظر مهندسی و فنی شاهکارهای بزرگی بود تاریخ هرگز فکر و اندیشه و مجاهدت سرداران جهادگر همچون شهید حجت ملاآقایی را فراموش نخواهد کرد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، جنگ برای ما یک گنج بود و خیلی از توانایی ها و ارزش های ما در جنگ نمود یافت.

کارهای بزرگ، به همّت های بزرگ و به ایمان های عمیق، ایمان به کار، ایمان به مردم و مهمتر از همه‌اینها، ایمان به خداوند و پاداش الهی احتیاج دارد و یک کار جهادی لازم است؛ جهاد یعنی همین. اگر بخواهیم کشاورزی سروسامان واقعی پیدا کند، باید این جهاد را انجام دهیم.

ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس به روح شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا درود می فرستم و بدینوسیله اعلام می کنم جهادگران همانگونه که در دوران دفاع مقدس درجهت حفظ و امنیت کشور تلاش و جانفشانی می کردند، امروز نیز با حفظ فرهنگ و روحیه جهادی در جبهه تولید و شکوفایی اقتصادی، خودکفایی و تامین امنیت غذایی جامعه کارهای عظیمی انجام می دهند تا این فرهنگ همیشه زنده و پویا باقی بماند لذا این سازمان، گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی با برنامه ریزی منسجم و در راستای اجرای منویات معظم له در مسیر تحقق « تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» جهت تحقق امنیت غذایی تلاش می کند.

 

 

تعداد نمایش خبر:29

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: