نسخه چاپي  ارسال به دوست

توسعه کشاورزی تجاری با هدف توجیه اقتصادی فعالیت های کشاورزی در استان تهران

مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در بازدید از واحدهای گلخانه ای شهرستان بهارستان بر توسعه کشاورزی تجاری با هدف توجیه اقتصادی فعالیت های کشاورزی با هدف افزایش سطح زیرکشت و همچنین افزایش بازارپسندی محصولات کشاورزی تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، گلخانه های شهرستان بهارستان  توسط مدیرهماهنگی ترویج به همراه معاون مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان و مسئول ترویج شهرستان مورد بازدید قرار گرفت.

در این برنامه از مجموعه Plant factory در روستای ریه  آن شهرستان بازدید شد که با اعمال مدیریت تمام هوشمند با استفاده از کنترل نور فعالیت می کند.

این گلخانه درزمینی با مساحت 160 مترمربع و با سطح زیر کشت 600 متر مربع در فاز اول ،محصولات خود را به صورت طبقاتی تولید و به بازار مصرف ارائه می نماید.

در ادامه از مجموعه 8 هکتاری گلخانه شرکت فراکشت پارسیان و کشت های هیدروپونیک و نیز طرح های توسعه ای آن مجموعه بازدید شد.

معینی نژاد فعالیت های انجام شده درحوزه تولید محصولات گلخانه بهارستان را مثبت ارزیابی و به شناسایی پتانسیل ها و توسعه فعالیت های نوین تاکید کرد.

وی با تاکید بر سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در توسعه کشاورزی تجاری با هدف توجیه اقتصادی فعالیت های کشاورزی، به اهمیت توسعه چنین طرح هایی با هدف افزایش سطح زیرکشت و همچنین افزایش بازارپسندی محصولات کشاورزی اشاره کرد.

 

 

تعداد نمایش خبر:21

تاریخ درج خبر:دوشنبه ٢٩ شهريور ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: