نسخه چاپي  ارسال به دوست

بهره برداری از سردخانه ۸۰۰۰ تنی در دماوند با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی

سردخانه ۸۰۰۰ تنی با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان شهرستان دماوندبه بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، همزمان با بهره برداری از طرح های صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی در سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور این طرح افتتاح شد.بهره برداری از سردخانه ۸۰۰۰ تنی در دماوند با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی

معاون صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی گفت:در استان تهران در مجموع 433 پروژه را به صورت ویدیو کنفرانس در خدمت رئیس جمهور برای افتتاح بودیم که همزمان با سراسر کشور وبه بهره برداری رسید.

گیلان پور افزود: در استان تهران محصولات متفاوت کشاورزی تولید میشود که زنجیره های تبدیلی و سرمایشی در این استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی گفت: در دولتهای یازدهم و دوازدهم صنایع تبدیلی در استان تهران رشد قابل توجهی داشته به نحوی که با رشدی بالغ بر 300 درصد همراه بوده است.

گیلان پور افزود: در چند سال اخیر ظرفیت سردخانه های استان تهران از 107 هزار تن به بیش از 250 هزار تن رسیده است و این ظرفیت های جدیدی را برای بخش تولید در سطح استان فراهم میکند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: شهرستان دماوند یکی از مهمترین تولید کنندگان سیب کشور با ظرفیتی بالغ بر 350 هزار تن در سال است و با افتتاح این سردخانه 8000 تنی حدود 4 درصد به ظرفیت سردخانه های دماوند افزوده شد که این ظرفیت در حال حاظر بیش از 94 هزار تن میباشد.

ایوب فصاحت افزود: استان تهران رتبه یک صنایع تبدیلی و تکمیلی کشور را با توجه به جمعیت حدود 16 میلیون نفری دارد.

 

 

تعداد نمایش خبر:96

تاریخ درج خبر:پنج شنبه ٣١ تير ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: