نسخه چاپي  ارسال به دوست

آغاز عملیات اجرایی ۴۸ پروژه احداث کانال آبیاری و پوشش انهار کشاورزی در مناطق سیل زده و سایر روستاهای شهرستان فیروزکوه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از آغاز عملیات اجرایی ۴۸ پروژه احداث کانال آبیاری و پوشش انهار کشاورزی و قنوات خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان در ۴۰روستای فیروزکوه شامل زیرساخت های آسیب دیده از سیل و سایر روستاهای شهرستان به منظور آبرسانی در بخش کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، به دنبال وقوع سیل در شهرستان فیروزکوه و بروز آسیب به بخش کشاورزی استان، جبرئیل برادری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ضیاالدین کاظمی دینان معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، امین روشنی مدیر آب و خاک استان و ولی اله حسنی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان باحضور در روستاهای سیل زده شهرستان فیروزکوه به بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان بخش کشاورزی این شهرستان و برآوردهای خسارات ناشی از سیل به دامداران و کشاورزان این منطقه پرداختند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در خصوص میزان خسارات وارده گفت: متاسفانه سیل اخیر باعث ایجاد خساراتی در زراعت های گندم و جو، یونجه، باغات سیب و گردو، مزارع سبزی و صیفی، دام های سبک و انبارهای علوفه و تاسیسات دامداری ها، نهر های کشاورزی و یک واحد مرغداری و پرورش ماهی شده که در حال بررسی میزان خسارت هستیم.

وی ادامه داد: باتوجه به این خسارات و نیاز عشایر و دامداران به تامین خوراک دام، ۸۰ تن نهاده دامی برای این مناطق تامین شده و توزیع می شود.

برادری هم چنین از آغاز عملیات اجرایی ۴۸ پروژه احداث کانال آبیاری و پوشش انهار کشاورزی و قنوات خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان در ۴۰روستای فیروزکوه شامل زیرساخت های آسیب دیده از سیل و سایر روستاهای شهرستان به منظور آبرسانی در بخش کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب اجرا می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران برآورد اولیه خسارت سیل به بخش کشاورزی شهرستان فیروزکوه را ۳۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این برآورد تنها در یک منطقه شامل روستاهای پشتکوه، طرود، کمند و سایر روستاهای خسارت دیده از سیل چهارشنبه شب است.

 

تعداد نمایش خبر:170

تاریخ درج خبر:شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٢

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: