نسخه چاپي  ارسال به دوست

همزمان با عید سعید قربان؛ بازدید رییس سازمان از مراکز عرضه بهداشتی دام زنده تهران/تامین بیش از ۵۰ هزار راس دام

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در بازدید از مراکز عرضه بهداشتی دام زنده شهر تهران که همزمان با عید سعید قربان انجام شد از تامین بیش از ۵۰ هزار راس دام سبک در سطح استان برای انجام فریضه قربانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایوب فصاحت همزمان با عیدسعیدقربان در حاشیه بازدید خود از تعدادی مراکز عرضه بهداشتی دام زنده در شهر تهران گفت: اصلا قرار نبود امسال این مراکز را داشته باشیم اما بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا این مراکز در یک مدیریت جهادی در مدت ۲ روز ایجاد شد.

وی ادامه داد: طبق فراخوانی که انجام شد بیش از ۵۰ هزار راس دام سبک در سطح استان با همکاری اتحادیه دامداران و امور عشایر استان بر انجام فریضه قربانی تامین شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خاطرنشان کرد: مشکلی در زمینه تامین دام نداریم و عوامل دامپزشکی نیز بر نحوه ذبح بهداشتی دام نظارت کامل دارند.

همچنین سرپرست امور عشایر استان تهران نیز در این باره گفت: در روزهای عرفه و عیدقربان حدود ۲۰ هزار دام زنده عشایری در سطح استان تامین شد.

فرشید ذبیحی افزود: دام های عشایری بدلیل چرا در مرتع از کیفیت بهتری برخوردار هستند و مردم نیز از این دام ها استقبال خوبی نشان دادند.

به گفته وی، جامعه عشایری استان تهران با داشتن ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تامین کننده عمده گوشت قرمز محسوب می شوند.

 

تعداد نمایش خبر:168

تاریخ درج خبر:دوشنبه ٤ مرداد ١٤٠٠

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: