نسخه چاپي  ارسال به دوست

شناسایی زمین های مستعد جهت کشت کلزا در شهرستان تهران

جلسه کمیته برنامه ریزی کشت پاییزه با محوریت کشت کلزا در شهرستان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، جلسه هماهنگی کشت پاییزه با محوریت کاشت کلزا در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تهران برگزار شد.
در این جلسه مدير جهاد كشاورزي شهرستان تهران در خصوص اهمیت کشت و زراعت گياه استراتژيك کلزا منطبق با اهداف و سياستهاي وزارت متبوع در خودکفائی تولید دانه های روغنی مطالبي را بيان داشته و خواستار اهميت ويژه به کشت کلزا در سال زراعی جدید بر اساس برش شهرستاني اعلامي از سوي سازمان جهاد كشاورزي استان تهران شد.
حقی زاده همچنین درخصوص شناسایی زمین های مستعد جهت کشت کلزا و انعقاد قرارداد زراعی با کشاورزان کلزا کار و استفاده از ارقام مقاوم دارای پتانسیل بالا در منطقه، برگزاری کلاس های آموزشی قبل از کشت برای بهره برداران و بیمه محصولات پاییزه تاکید کرد.
در ادامه جلسه ایلکا معاون جهاد كشاورزي شهرستان در خصوص ابلاغ برش سهميه کشت کلزا در سال 1401 برای این شهرستان توضیح داد و خواستار تلاش مضاعف در جهت برآورده کردن سیاست های سازمانی و توسعه کشت کلزا و افزایش عملكرد در سال زراعي پيش رو شد.
در انتهای جلسه صمدی کارشناس معین مرکز تحقیقات درخصوص مسائلي همچون نکات فنی کشت کلزا از جمله تاریخ کاشت و همچنين معرفی ارقام داخلی کلزا و مواردي چون نحوه کشت ، آماده سازی زمین با ناوگان مکانیزاسیون و همچنین اهمیت موضوع کشت کلزا در تناوب با غلات و توسعه کشت آن ، مدیریت آفات و بیماریها و علفهای هرز ونحوه آبیاری ، مسایل و مشکلات موجود توضیح داد.

 

تعداد نمایش خبر:43

تاریخ درج خبر:شنبه ٢ مهر ١٤٠١

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: