• 1403/03/07 - 15:39
  • - تعداد بازدید: 233
  • - تعداد بازدیدکننده: 230
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برداشت خوشه های زرین گندم از مزارع استان تهران آغاز شد

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به آغاز فصل برداشت گندم از مزارع استان گفت: تاکنون 120تن گندم از گندم‌زارهای استان برداشت شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، محمودرضا آجودانی با اشاره به آغاز برداشت گندم از امروز بیان کرد: مراکز خرید آماده دریافت گندم تولیدی گندم‌کاران عزیز هستند و برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه فصل برداشت و خرید گندم و دانه‌های روغنی استان تهران از اوایل خرداد ماه آغاز و تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد، افزود: این عملیات با استفاده از چندین دستگاه کمباین از شهرستان های جنوب شرق استان از امروز آغاز شده و همچنان در حال انجام است.

آجودانی تصریح کرد: هم‌اکنون 11 مرکز اعم از مراکز خرید دولتی، سیلوی تهران و سیلوهای شهرستان‌های مجاور آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ‌گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

وی سطح کشت گندم استان تهران را بیش از 47 هزارتن اعلام کرد و افزود: بیشترین سطح گندم استان تهران مربوط به شهرستان‌های ری و ورامین است. وی تاکید کرد: با توجه به شرایط جوی مطلوب، بارش مناسب، رعایت مسائل ترویجی، مبارزه به موقع با علف‌های هرز و سن غلات پیش‌بینی می‌شود میزان عملکرد برداشت گندم در سطح امسال افزایش قابل قبولی داشته باشد.

گفتنی است براساس مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، قیمت قیمت نهایی یک کیلوگرم گندم نان 17هزار و500 تومان و کندم دوروم 18هزارتومان مصوب و ابلاغ شده است.

  • گروه خبری : خبر سمت چپ,عمومی
  • کد خبر : 5536
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب