نسخه چاپي  ارسال به دوست

تولید عسل در استان تهران 22 درصد افزایش یافت

مدیر امور طیور و زنبورعسل استان تهران از پایان سرشماری زنبورستان های سطح استان خبر داد و گفت: تولید عسل در استان تهران با 22درصد افزایش نسبت به سال گذشته به بیش از 1200تن رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، احمد مینایی از پایان موفقیت آمیز طرح سالانه سرشماری زنبورستان های استان خبر داد و گفت: این طرح به طور همزمان از 6مهرماه در کل کشور آغاز شد اما با کمک کارشناسان پهنه های کشاورزی، و پایان کار، تمام اطلاعات در سامانه پهنه بندی ثبت شد.

وی در خصوص اطلاعات جمع آوری شده از سطح زنبورستان های استان تهران گفت: درحال حاضر 1121 زنبوردار با حدود 132 هزار کلونی در سطح منطقه مشغول به فعالیت هستند که 27درصد افزایش تعداد زنبوردار و 20درصد افزایش تعداد کلونی را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.

مینایی ادامه داد: امسال 1237تن عسل، 23هزارکیلوگرم موم، 1772کیلوگرم بره موم، 8هزار و776کیلوگرم گرده، 127کیلوگرم ژل رویال و22گرم زهر زنبورعسل(کاربرد در صنایع دارویی) در استان تهران تولید شده است.

مدیر امور طیور و زنبورعسل استان تهران با تاکید بر تلاش در جهت زنبورداری در استان گفت: باغات مستعد در شهرستان های شمیرانات، دماوند و شهریار پتانسیل مناسبی را برای توسعه زنبورداری فراهم آورده است؛ به همین دلیل به دنبال بهره گیری از این فرصت و گسترش این صنعت در استان تهران هستیم.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان تولید عسل و تعداد کلونی مربوط به شهرستان های دماوند، شمیرانات و فیروزکوه است.

مینایی کنترل بهداشتی کلونی ها همزمان با سرشماری با همکاری اداره کل دامپزشکی استان را از برنامه های آتی این مدیریت برای سال آینده اعلام کرد.

 

تعداد نمایش خبر:112

تاریخ درج خبر:يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: